Porady i informacje o kartach kredytowych które pomogą

Porady I Informacje O Kartach Kredytowych, Które Pomogą

Karty kredytowe są doskonałym sposobem na zbudowanie solidnej osobistej historii kredytowej, ale mogą również powodować znaczne zamieszanie i ból serca, gdy są używane niemądrze. Wiedza jest kluczowa, jeśli chodzi o budowanie inteligentnej strategii finansowej, która obejmuje karty kredytowe. Kontynuuj czytanie, aby zrozumieć, jak najlepiej wykorzystać karty kredytowe i zapewnić dobre samopoczucie finansowe na dłuższą metę.

Unikaj używania kart kredytowych, aby kupić coś, co jest więcej niż kiedykolwiek marzysz o przyznaniu gotówki. Przed zakupem jakichkolwiek drogich przedmiotów, zastanów się, jak długo to zajmie, aby spłacić go w całości.

Śledź, ile pieniędzy wydajesz podczas korzystania z karty kredytowej. Małe, przypadkowe zakupy mogą szybko się sumować i ważne jest, aby wiedzieć, ile na nie wydałeś, aby zrozumieć, ile ci się należy. Możesz śledzić za pomocą rejestru czeków, programu arkusza kalkulacyjnego, a nawet opcji online oferowanej przez wiele firm obsługujących karty kredytowe.

Pamiętaj, aby zaplanować budżet wydatków podczas korzystania z kart kredytowych. Ważne jest, aby wykorzystać budżet na całe życie finansowe, i ma sens, aby uwzględnić wydatki kredytowe w tym budżecie, jak również. Nigdy nie wyświetlaj kart kredytowych w niewłaściwy sposób, na przykład postrzegając je jako dodatkowe pieniądze na wydatki. Określ kwotę, którą wygodnie ładujesz co miesiąc. Nigdy nie przekraczaj tej kwoty i pamiętaj, aby płacić ją w całości co miesiąc.

Ważnym aspektem korzystania z inteligentnych kart kredytowych jest płacenie całego zaległego salda, każdego miesiąca, gdy tylko jest to możliwe. Utrzymując niski procent użycia, pomożesz utrzymać ogólny wynik kredytowy na wysokim poziomie, a także zachować znaczną ilość dostępnego kredytu otwartego do użycia w nagłych wypadkach.

Karty kredytowe mogą przynieść właścicielowi karty sporo. Może to zapewnić Ci dodatkowe pieniądze, jeśli używasz go mądrze.

Skorzystaj z gratisów oferowanych przez firmę obsługującą kartę kredytową. Wiele firm ma jakiś system zwrotu gotówki lub punktów, który jest dołączony do karty, którą posiadasz. Kiedy korzystasz z tych rzeczy, możesz otrzymać gotówkę lub towar, tylko za korzystanie z karty. Jeśli twoja karta nie oferuje takiej zachęty, zadzwoń do firmy obsługującej kartę kredytową i zapytaj, czy można ją dodać.

Jeśli myślisz o zamówieniu karty kredytowej za pośrednictwem poczty, upewnij się, że odpowiednio chronisz swoje dane osobowe, mając skrzynkę pocztową z zamkiem. Wielu złodziei kart kredytowych twierdzi, że wzięli karty z odblokowanych skrzynek pocztowych ludzi.

Nie zapisuj hasła ani numeru PIN. Musisz tylko pamiętać, jakie jest Twoje hasło, aby nikt inny nie mógł go ukraść ani użyć. Jeśli zapiszesz go na rachunku lub zachowasz go w swoich plikach finansowych, złodziej może łatwo ukraść te informacje.

Jeśli masz zamiar dokonać zakupów przez Internet, musisz zrobić wszystkie z nich z tej samej karty kredytowej. Nie chcesz używać wszystkich kart do dokonywania zakupów online, ponieważ zwiększy to szanse na stanie się ofiarą oszustwa kart kredytowych.

Jeśli dojdziesz do punktu, w którym masz trudności z dokonaniem miesięcznej płatności kartą kredytową, powinieneś zniszczyć kartę, aby nie pokusić się o ponowne użycie. Nadal możesz go spłacić bez posiadania karty.

Przeniesienie salda karty kredytowej z wysokooprocentowanej karty kredytowej na kartę, w której stawka jest niższa, może zaoszczędzić pieniądze co miesiąc. Firmy obsługujące karty kredytowe oferują specjalne stawki wprowadzające, aby przyciągnąć nowy biznes do swoich kart kredytowych. Jeśli skorzystasz z jednej z tych ofert, upewnij się, że rozumiesz, ile czasu trwa oferta stawki wprowadzającej.

Przeczytaj wszystkie drobnym drukiem przed złożeniem wniosku o kartę kredytową, aby uniknąć podłączenia do płacenia zbyt wysokich stóp procentowych. Wiele ofert wprowadzających to tylko chwyty, aby zachęcić konsumentów do gryzienia, a później firma pokaże swoje prawdziwe kolory i zacznie pobierać stopy procentowe, których nigdy byś się nie zapisał, gdybyś o nich wiedział!

Jeśli jesteś winien pieniądze firmie obsługującej karty kredytowe i nie możesz sobie na nie pozwolić, skontaktuj się z firmą. Możesz być w stanie skonfigurować plan trudności, dopóki nie będziesz w stanie spłacić pieniędzy. W ten sposób możesz uniknąć zadłużania się i zrujnowania kredytu.

Chociaż możesz chcieć użyć karty kredytowej do wszystkich zakupów, pod względem mniejszych wydatków, prawdopodobnie powinieneś powstrzymać się od tego. Wielu sprzedawców detalicznych ma minimalną kwotę za korzystanie z kredytu, więc może skończyć się zakupem dodatkowych, aby to osiągnąć. Użyj karty kredytowej tylko wtedy, gdy zakup jest za co najmniej 10 dolarów.

Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej ani informacji żadnej firmie, której nie znasz. Firma może wydawać się uzasadniona, ale nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć za zamkniętymi drzwiami. Jeśli nie czujesz się komfortowo z określoną firmą, używaj gotówki tylko podczas dokonywania zakupów od nich.

Jeśli będziesz używać karty kredytowej do zwykłego zakupu, to jest mądry, aby poinformować dostawcę karty kredytowej. Na przykład, jeśli będziesz używać karty za granicą lub dokonać bardzo dużego zakupu, dobrze jest poinformować ich o tym z wyprzedzeniem. Jeśli powiadomisz firmę o swoich planach na przyszłość, możesz uniknąć czegoś takiego.

Prawie każdy ma pewne doświadczenie z kart kredytowych, choć nie każde doświadczenie jest pozytywne. Aby upewnić się, że używasz kart kredytowych w sposób strategiczny finansowo, edukacja ma kluczowe znaczenie. Użyj pomysłów i koncepcji w tym kawałku, aby upewnić się, że twoja przyszłość finansowa jest jasna.

About Porady i informacje o kartach kredytowych które pomogą

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly